Domek z Kart

Wrocław

Opis obiektu

DOMEK Z KART


Projektant: J.Łątka
współpraca:J.Schonwalder, M. Bilow

zespół projektowo – realizacyjny:P.Urbanik, O.Gumienna, J.Malińska, A.Mintus, W.Lebiedowska, M.Wwiktorska, N.Olszewska, W.Wiśniewski, D.Wachoński, i D.Gomółka

Domek z Kart / House of Cards jest pierwszą w Polsce jednostką mieszkalną wybudowaną w ponad 70% z materiałów pochodzenia papierowego. Zrealizowany prototyp, zakłada możliwość produkcji off-site oraz transportu prefabrykowanych komponentów do wybranego miejsca. Jednostka o powierzchni 12 m2 jest fragmentem większego zespołu mieszkaniowego. Jednostka składa się z komponentów w postaci ramy konstrukcyjnej, podłogi, paneli ściennych i dachowych.

Projekt wykonany jest w technologii Fle2xard.

Zastosowana instalacja fotowoltaiczna pozwala na oświetlenie wnętrza budynku niezależnie od przyłączenia do sieci elektrycznej. Przy złej pogodzie akumulatory wystarczą na oświetlenie bez źródła zasilania do 48 godzin.

Domek z Kart / House of Cards jest zwycięskim projektem w konkursie Futu Wro – Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prototyp został wykonany podczas Letniej Szkoły Architektury – Living Unit 2016 [1].

Źródło:

[1] Archi-tektura, http://www.archi-tektura.eu/pl/projekty/details-house-of-cards-10/

Foto:J.Juchimiuk, 2016

Cechy obiektu

  • energia promieniowania słonecznego

Rysunki, diagramy

Mapa

Obiekt dodał/a